ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12099201
*
nr 1209 9201
Spegel
förgylld. Längd: 60. Djup: 14 cm, höjd: 137 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
6.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2018
kl 20:26:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 17:25:12
1
1.000 kr
3/10 20:07:48
2
1.100 kr
4/10 14:09:31
3
1.500 kr
4/10 14:11:02
3
1.300 kr
5/10 14:18:54
4
1.500 kr
5/10 14:18:54
3
1.500 kr (Budbetjänt)
7/10 17:34:12
5
2.200 kr
8/10 16:08:47
6
5.200 kr
8/10 17:30:20
5
3.200 kr
8/10 17:30:20
6
3.400 kr (Budbetjänt)
8/10 17:31:36
5
4.200 kr
8/10 17:31:36
6
4.400 kr (Budbetjänt)
8/10 17:32:34
5
5.200 kr
8/10 17:32:34
6
5.200 kr (Budbetjänt)
8/10 17:33:34
5
5.800 kr
8/10 18:51:22
6
6.600 kr
8/10 20:07:45
5
6.400 kr
8/10 20:07:45
6
6.600 kr (Budbetjänt)
8/10 20:08:38
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1209 9201
Spegel
förgylld. Längd: 60. Djup: 14 cm, höjd: 137 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 6.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 17:25:12 | 1 | 1.000 kr |
3/10 20:07:48 | 2 | 1.100 kr |
4/10 14:09:31 | 3 | 1.500 kr |
4/10 14:11:02 | 3 | 1.300 kr |
5/10 14:18:54 | 4 | 1.500 kr |
5/10 14:18:54 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
7/10 17:34:12 | 5 | 2.200 kr |
8/10 16:08:47 | 6 | 5.200 kr |
8/10 17:30:20 | 5 | 3.200 kr |
8/10 17:30:20 | 6 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
8/10 17:31:36 | 5 | 4.200 kr |
8/10 17:31:36 | 6 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
8/10 17:32:34 | 5 | 5.200 kr |
8/10 17:32:34 | 6 | 5.200 kr (Budbetjänt) |
8/10 17:33:34 | 5 | 5.800 kr |
8/10 18:51:22 | 6 | 6.600 kr |
8/10 20:07:45 | 5 | 6.400 kr |
8/10 20:07:45 | 6 | 6.600 kr (Budbetjänt) |
8/10 20:08:38 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23